XIV Ori Escolas - 2017/04/20qui 20/04/2017 17:44
Preliminary results Etapa 1created by MT2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl   Stno Name                         YB Club                                        Time     Total 



Infantil  (6/6 Preliminary results  17:44  

    1     52 Mestre Pedro                    P. Correia EB.2,3 Arménio Lança            41:34     41:34 
    2     54 Reis Luís                       V. Afonso EB.2,3 Arménio Lança           1:04:53   1:04:53 

          47 Benvindo Diogo                  P. Correia EB.2,3 Arménio Lança              dns           
          48 Filipa Carlos                   P. Correia EB.2,3 Arménio Lança              dns           
          51 Mariano José                    P. Correia EB.2,3 Arménio Lança              dns           
          55 Reis Francisco                  V. Afonso EB.2,3 Arménio Lança               dns           



Iniciados  (9/ Preliminary results  17:44  

    1    511 Margarida SIlva                 Agrupamento Vertical de Colos              18:09     18:09 
    2    513 João Diogo                      Agrupamento Vertical de Colos              18:44     18:44 
    3    512 Marco Durães                    Agrupamento Vertical de Colos              19:09     19:09 
    4    514 Bruno Matos                     Agrupamento Vertical de Colos              19:51     19:51 
    5    510 Mariana Loução                  Agrupamento Vertical de Colos              38:20     38:20 
    6    508 Angélica Marques                Agrupamento Vertical de Colos              38:28     38:28 
    7    509 Ana Frade                       Agrupamento Vertical de Colos              39:06     39:06 
    8     49 Josué Cátia                     P. Correia EB.2,3 Arménio Lança            52:22     52:22 
    9     50 Valeriano João                  P. Correia EB.2,3 Arménio Lança            53:05     53:05 



Juvenil  (22/2 Preliminary results  17:44  

    1     44 Carraça Jorge                   C. Damas Agrupamento Escolas STC           40:47     40:47 
    2     42 Fernandes Bruno                 C. Damas Agrupamento Escolas STC           41:14     41:14 
    3     43 Costa Rafael                    C. Damas Agrupamento Escolas STC           41:18     41:18 
    4     39 Pinela Francisco                C. Damas Agrupamento Escolas STC           41:23     41:23 
    5    131 Guerreiro Francisco             M. Freitas EB.2,3 Cercal                   46:06     46:06 
    6      8 Gonzaga Geovanna                P. Lopes Agrupamento Escolas STC           51:16     51:16 
    7     12 Pereira Mariana                 P. Lopes Agrupamento Escolas STC           51:29     51:29 

           6 Gonçalves Daniel                P. Lopes Agrupamento Escolas STC              mp           
          31 Fialho Vânia                    C. Damas Agrupamento Escolas STC              mp           
          33 Costa Andreia                   C. Damas Agrupamento Escolas STC              mp           
          34 Freixo Sofia                    C. Damas Agrupamento Escolas STC              mp           
          35 Gonçalves Clara                 C. Damas Agrupamento Escolas STC              mp           
          36 Vilhena Margarida               C. Damas Agrupamento Escolas STC              mp           
          37 Pratas Catarina                 C. Damas Agrupamento Escolas STC              mp           
          38 Boto André                      C. Damas Agrupamento Escolas STC              mp           
          40 Gamito Kevin                    C. Damas Agrupamento Escolas STC              mp           
          41 Santos André                    C. Damas Agrupamento Escolas STC              mp           
          45 Peixoto Bruno                   C. Damas Agrupamento Escolas STC              mp           
          46 Gaudêncio Marcos                C. Damas Agrupamento Escolas STC              mp           
           2 Ramos Ana Carolina              P. Lopes Agrupamento Escolas STC             dns           
           3 Mota Angela                     P. Lopes Agrupamento Escolas STC             dns           
          53 Carlos Emanuel                  V. Afonso EB.2,3 Arménio Lança               dns           



Junior  (26/26 Preliminary results  17:44  

    1     16 Gamito Jéssica                  C. Damas Agrupamento Escolas STC           33:26     33:26 
    2     17 Rosado Hélder                   C. Damas Agrupamento Escolas STC           33:52     33:52 
    3     30 G. Leonardo                     C. Damas Agrupamento Escolas STC           34:13     34:13 
    4     21 Fernandes Catarina              C. Damas Agrupamento Escolas STC           34:24     34:24 
    5     18 Nunes Mónica                    C. Damas Agrupamento Escolas STC           34:52     34:52 
    6     20 Mendes Patricia                 C. Damas Agrupamento Escolas STC           35:21     35:21 
    7     29 Pereira Rita                    C. Damas Agrupamento Escolas STC           35:24     35:24 
    8     32 Labont Gabriel                  C. Damas Agrupamento Escolas STC           38:35     38:35 
    9     24 Labont Maria                    C. Damas Agrupamento Escolas STC           39:49     39:49 
   10     28 Silva Helena                    C. Damas Agrupamento Escolas STC           39:50     39:50 
   11     26 Candeias Milene                 C. Damas Agrupamento Escolas STC           42:58     42:58 
   12     27 Soares Vanessa                  C. Damas Agrupamento Escolas STC           43:36     43:36 
   13     23 Lança Carina                    C. Damas Agrupamento Escolas STC           43:55     43:55 
   14     25 Dias Carolina                   C. Damas Agrupamento Escolas STC           44:39     44:39 
   15     22 Professora Madalena             C. Damas Agrupamento Escolas STC           48:57     48:57 
   16     10 Gonçalves João                  P. Lopes Agrupamento Escolas STC         1:02:27   1:02:27 
   17      4 Guerreiro Cristiano             P. Lopes Agrupamento Escolas STC         1:03:03   1:03:03 
   18     13 Cordeiro Micael                 P. Lopes Agrupamento Escolas STC         1:03:06   1:03:06 
   19      5 Ferreira Daniel                 P. Lopes Agrupamento Escolas STC         1:03:13   1:03:13 

           1 Rijo Adriana                    P. Lopes Agrupamento Escolas STC              mp           
           9 Raposo Gonçalo                  P. Lopes Agrupamento Escolas STC              mp           
          15 Oliveira Debora                 P. Lopes Agrupamento Escolas STC              mp           
          19 Raposo Marco                    C. Damas Agrupamento Escolas STC              mp           
           7 Pinoia Diogo                    P. Lopes Agrupamento Escolas STC             dns           
          11 Marques Marco                   P. Lopes Agrupamento Escolas STC             dns           
          14 Rodrigues Nuno                  P. Lopes Agrupamento Escolas STC             dns           



OPT1 - Facil   Preliminary results  17:44  

    1    183 Inês Simões Yocane V +          Gonçalo EB.2,3 SantoAndre                  24:40     24:40 
    2    120 Guilherme K. Simão R. + Jo      M. Freitas EB.2,3 Cercal                   26:40     26:40 
    3    501 Joana C.+Mariana G.+            Gonçalo EB.2,3 SantoAndre                  27:09     27:09 
    4    506 Clara P.+Mariana I.             Gonçalo EB.2,3 SantoAndre                  33:20     33:20 
    5    505 Diogo S.+Rodrigo C.+            Gonçalo EB.2,3 SantoAndre                  34:29     34:29 
    6    185 Estela A+Vanessa P.             Gonçalo EB.2,3 SantoAndre                  36:52     36:52 
    7    128 Marta D. Iara M. + Carolin      M. Freitas EB.2,3 Cercal                   38:19     38:19 
    8     68 Ruben J. André C. +             P. Correia EB.2,3 Arménio Lança            40:25     40:25 
    9     56 Manuel A. André P.+             P. Correia EB.2,3 Arménio Lança            47:06     47:06 
   10     87 Sara L. Joana G. +              V. Afonso EB.2,3 Arménio Lança             47:08     47:08 
   11    125 Joaquim B. Pedro L. +           M. Freitas EB.2,3 Cercal                   51:13     51:13 
   12    119 Leandro R. Daniel D. +          M. Freitas EB.2,3 Cercal                   51:34     51:34 
   13    101 Tiago M. Alexandre R. +         V. Afonso EB.2,3 Arménio Lança             53:50     53:50 
   14    115 Francisco S. Miguel C.          V. Afonso EB.2,3 Arménio Lança             55:46     55:46 
   15    153 Laura B Ester J + Mariana       Rangel EB.2,3 SantoAndre                   58:43     58:43 
   16    187 BeatrizN+ Matilde N.+Maria      Gonçalo EB.2,3 SantoAndre                  59:28     59:28 
   17    114 Mariana Jessica G. +            V. Afonso EB.2,3 Arménio Lança             59:52     59:52 
   18    186 Ana C +                         Gonçalo EB.2,3 SantoAndre                1:09:18   1:09:18 
   19    150 Pedro F Rodrigo G + Miguel      Rangel EB.2,3 SantoAndre                 1:12:03   1:12:03 
   20    149 João N + Diogo M Alexandre      Rangel EB.2,3 SantoAndre                 1:12:20   1:12:20 
   21     57 Raquel C. Maria C. +            P. Correia EB.2,3 Arménio Lança          1:36:54   1:36:54 
   22    503 Letícia V.+ Mafalda S+          Gonçalo EB.2,3 SantoAndre               11:30:36  11:30:36 

          59 Carolina H. Tatiana A. +        P. Correia EB.2,3 Arménio Lança               mp           
          75 Catarina S. Jessica G. +        P. Correia EB.2,3 Arménio Lança               mp           
          78 Carolina G. Gabriela P. +       V. Afonso EB.2,3 Arménio Lança                mp           
          85 Dinis R. José A. +              V. Afonso EB.2,3 Arménio Lança                mp           
          88 Tiago F. António M. +           V. Afonso EB.2,3 Arménio Lança                mp           
          89 Rafael P. Diogo P. +            V. Afonso EB.2,3 Arménio Lança                mp           
         106 Ruben A. Alexandre P. +         V. Afonso EB.2,3 Arménio Lança                mp           
         116 Francisco C. Tiago D. +         V. Afonso EB.2,3 Arménio Lança                mp           
         117 Mariana I. Beatriz R. +         M. Freitas EB.2,3 Cercal                      mp           
         118 João F. Iúri M. + Gonçalo       M. Freitas EB.2,3 Cercal                      mp           
         152 Vanda S Maria M + Soraia C      Rangel EB.2,3 SantoAndre                      mp           
         154 Ana V + Bruna F Iara S +        Rangel EB.2,3 SantoAndre                      mp           
         155 Joaquim R Adriana P + Lean      Rangel EB.2,3 SantoAndre                      mp           
         182 Rafael K RodrigoLiz+Bruno       Gonçalo EB.2,3 SantoAndre                     mp           
         184 Daniel Simão André P+           Gonçalo EB.2,3 SantoAndre                     mp           
         190 MafaldaS+Beatriz Mariana S      Gonçalo EB.2,3 SantoAndre                     mp           
         191 Joana L+ Guilherme D.           Gonçalo EB.2,3 SantoAndre                     mp           
         192 DanielF+ Sara O+Carolina C      Gonçalo EB.2,3 SantoAndre                     mp           
         502 Daniela C.+ Joana Costa+        Gonçalo EB.2,3 SantoAndre                     mp           
         504 Jorge Alves+ José G.            Gonçalo EB.2,3 SantoAndre                     mp           
          58 Madalena S. Cristiana L. +      P. Correia EB.2,3 Arménio Lança              dns           
          91 Tiago V. Gonçalo V. +           V. Afonso EB.2,3 Arménio Lança               dns           
         100 Eliana R. Catarina A +          V. Afonso EB.2,3 Arménio Lança               dns           
         137 Erica Ferreria R Aramayo+G      Rangel EB.2,3 SantoAndre                     dns           
         138 Matilde Antonio Eleonora C      Rangel EB.2,3 SantoAndre                     dns           
         140 Andreia Machado Diana M+Ma      Rangel EB.2,3 SantoAndre                     dns           
         141 Alexandre M Bernardo V+Tom      Rangel EB.2,3 SantoAndre                     dns           
         142 Miguel Graça Hugo Dimas+Hu      Rangel EB.2,3 SantoAndre                     dns           
         143 Bruno Pereira Guilherme Pe      Rangel EB.2,3 SantoAndre                     dns           
         144 André Faria Gonçalo Pereir      Rangel EB.2,3 SantoAndre                     dns           
         145 DanielaFrancisco Inês Luis      Rangel EB.2,3 SantoAndre                     dns           
         146 Rafael Pereira Marco Perei      Rangel EB.2,3 SantoAndre                     dns           
         147 Nahawa Pacheco BeatrizCaba      Rangel EB.2,3 SantoAndre                     dns           
         148 Matilde Morato Maria de Je      Rangel EB.2,3 SantoAndre                     dns           
         151 João R + Iuri T Ruben M +       Rangel EB.2,3 SantoAndre                     dns           
         189 Xavier C.+Sérgio C.+            Gonçalo EB.2,3 SantoAndre                    dns           
         500 Mafalda S+Beatriz N.            Gonçalo EB.2,3 SantoAndre                    dns           
         507 João O. + José Vivas            Gonçalo EB.2,3 SantoAndre                    dns           



OPT2 - Dificil Preliminary results  17:44  

    1     99 Rodrigo S. David A. +           V. Afonso EB.2,3 Arménio Lança             35:06     35:06 
    2     71 Gonçalo F. Manuel B. +          P. Correia EB.2,3 Arménio Lança            36:44     36:44 
    3     70 Maria R. Andreea M. +           P. Correia EB.2,3 Arménio Lança            37:21     37:21 
    4    172 Rodrigo B Tiago G +             Rangel EB.2,3 SantoAndre                   37:50     37:50 
    5     69 Victor D. Henrique A. +         P. Correia EB.2,3 Arménio Lança            38:40     38:40 
    6    136 João G. Pedro S. + Francis      Felizarda EB.2,3 SantoAndre                38:44     38:44 
    7     60 Rodrigo M. Luís M. +            P. Correia EB.2,3 Arménio Lança            39:04     39:04 
    8    105 Micael G. André A. +            V. Afonso EB.2,3 Arménio Lança             39:08     39:08 
    9     72 Elisabete M. Catarina J. +      P. Correia EB.2,3 Arménio Lança            40:15     40:15 
   10    124 Nelson S. Lars M. +             M. Freitas EB.2,3 Cercal                   46:19     46:19 
   11    129 Mara T. Sofia G. +              M. Freitas EB.2,3 Cercal                   47:01     47:01 
   12    127 Vasco V. Edgar C. + Leonar      M. Freitas EB.2,3 Cercal                   47:20     47:20 
   13    166 Ana R Mariana C + Luana B+      Rangel EB.2,3 SantoAndre                   48:46     48:46 
   14    111 Leonardo A. Diogo V. +          V. Afonso EB.2,3 Arménio Lança             49:14     49:14 
   15    165 Emília M M Ines O + Vaness      Rangel EB.2,3 SantoAndre                   50:03     50:03 
   16    158 Sara C Andreia E + Iara A+      Rangel EB.2,3 SantoAndre                   50:41     50:41 
   17     80 Duarte C. Tiago B. +            V. Afonso EB.2,3 Arménio Lança             51:15     51:15 
   18    109 Leoanardo M. João G.. +         V. Afonso EB.2,3 Arménio Lança             51:30     51:30 
   19    102 Maria R. Beatriz V. +           V. Afonso EB.2,3 Arménio Lança             51:39     51:39 
   20    175 Carolina C Ana F +              Rangel EB.2,3 SantoAndre                   52:17     52:17 
   21     96 Alexandre P. Diogo P. +         V. Afonso EB.2,3 Arménio Lança             55:40     55:40 
   22     61 André M. Rodrigo P. +           P. Correia EB.2,3 Arménio Lança            55:42     55:42 
   23    108 Paulo S. David A. +             V. Afonso EB.2,3 Arménio Lança             56:04     56:04 
   24     64 Carolina C. Núria H. +          P. Correia EB.2,3 Arménio Lança            56:27     56:27 
   25     66 Luís C. Rodrigo F. +            P. Correia EB.2,3 Arménio Lança            56:59     56:59 
   26    113 Tomás V. Ruben C. +             V. Afonso EB.2,3 Arménio Lança             57:32     57:32 
   27    163 Gabrie C Gustavo C + Carlo      Rangel EB.2,3 SantoAndre                   57:50     57:50 
   28     83 Lara B. Rafaela P.              V. Afonso EB.2,3 Arménio Lança             58:13     58:13 
   29     82 Filipa V. Maria M +             V. Afonso EB.2,3 Arménio Lança             58:26     58:26 
   30    110 Beatriz C. Ana R. +             V. Afonso EB.2,3 Arménio Lança             59:35     59:35 
   31    173 Geovani T Ricardo F + Diog      Rangel EB.2,3 SantoAndre                   59:44     59:44 
   32    168 Bruna S + Barbara V + Celi      Rangel EB.2,3 SantoAndre                 1:03:16   1:03:16 
   33    134 Inês P. Aline A + Luna D.+      Felizarda EB.2,3 SantoAndre              1:05:17   1:05:17 
   34    180 David N Tiago T + Daniel N      Rangel EB.2,3 SantoAndre                 1:06:48   1:06:48 
   35    179 Rafael S Ivo O +                Rangel EB.2,3 SantoAndre                 1:08:29   1:08:29 
   36    132 Andre Ch. Andre L. + Samue      Felizarda EB.2,3 SantoAndre              1:09:24   1:09:24 
   37     73 Matilde M. Margarida A. +       P. Correia EB.2,3 Arménio Lança          1:10:38   1:10:38 
   38    135 Bianca Ó Leonor P. + Franc      Felizarda EB.2,3 SantoAndre              1:13:47   1:13:47 
   39    178 Cristiana R Jessica S +Ana      Rangel EB.2,3 SantoAndre                 1:15:58   1:15:58 
   40     98 Rafael C. Maxim E. +            V. Afonso EB.2,3 Arménio Lança           1:17:02   1:17:02 
   41    169 Hugo N + Jorge C Rafael G       Rangel EB.2,3 SantoAndre                 1:18:31   1:18:31 
   42     97 Vasco R. Guilherme G. +         V. Afonso EB.2,3 Arménio Lança           1:20:13   1:20:13 
   43     79 Mafalda C. André M. +           V. Afonso EB.2,3 Arménio Lança           1:25:06   1:25:06 
   44    103 João M. Rodrigo V. +            V. Afonso EB.2,3 Arménio Lança           1:25:32   1:25:32 
   45     92 Tomás O. Gustavo G. +           V. Afonso EB.2,3 Arménio Lança           1:27:50   1:27:50 
   46    121 Lena H. Lino N. +               M. Freitas EB.2,3 Cercal                 1:28:10   1:28:10 
   47    188 Gustavo B.+José N.              Gonçalo EB.2,3 SantoAndre                1:33:28   1:33:28 
   48    167 Guilherme G + Rafael E + D      Rangel EB.2,3 SantoAndre                 1:33:44   1:33:44 
   49     77 Mónica S. Emma P. +             P. Correia EB.2,3 Arménio Lança          1:37:31   1:37:31 
   50    130 Luís J. Marco N. + António      M. Freitas EB.2,3 Cercal                 1:40:40   1:40:40 
   51    177 Solange G Eva M +CatarinaP      Rangel EB.2,3 SantoAndre                 2:13:33   2:13:33 

          62 Catarina O. Mariana O. +        P. Correia EB.2,3 Arménio Lança               mp           
          63 Luana L. Ana M. +               P. Correia EB.2,3 Arménio Lança               mp           
          65 Joana M. Inês O. +              P. Correia EB.2,3 Arménio Lança               mp           
          67 Leonardo A. António L. +        P. Correia EB.2,3 Arménio Lança               mp           
          74 Ana V. Natacha B. +             P. Correia EB.2,3 Arménio Lança               mp           
          81 Marta J. Cíntia L. +            V. Afonso EB.2,3 Arménio Lança                mp           
          84 Guilherme V. José L. +          V. Afonso EB.2,3 Arménio Lança                mp           
          86 Alexandre S. João P +           V. Afonso EB.2,3 Arménio Lança                mp           
          94 Eduardo C. Nicolai B. +         V. Afonso EB.2,3 Arménio Lança                mp           
          95 Mara J. Lara C. +               V. Afonso EB.2,3 Arménio Lança                mp           
         122 Tiago R. José B. +              M. Freitas EB.2,3 Cercal                      mp           
         123 Tatiana V. Leonor F. + Cát      M. Freitas EB.2,3 Cercal                      mp           
         126 Tânia J. Susana S. + Helen      M. Freitas EB.2,3 Cercal                      mp           
         133 Sara G Letícia F. + Cátia       Felizarda EB.2,3 SantoAndre                   mp           
         156 Catarina M Inês B + Beatri      Rangel EB.2,3 SantoAndre                      mp           
         157 Alexandre R André F + Brun      Rangel EB.2,3 SantoAndre                      mp           
         159 Tiago C Pedro A +               Rangel EB.2,3 SantoAndre                      mp           
         160 Tomás M João P + Diogo  F+      Rangel EB.2,3 SantoAndre                      mp           
         171 Mariana S Bárbara V + Miri      Rangel EB.2,3 SantoAndre                      mp           
         176 Margarida P Luna P + Andre      Rangel EB.2,3 SantoAndre                      mp           
         181 Marco M + Daniel P + David      Rangel EB.2,3 SantoAndre                      mp           
          93 Mariana S. Helena M. +          V. Afonso EB.2,3 Arménio Lança               dns           
         104 Natacha B. Ana V. +             V. Afonso EB.2,3 Arménio Lança               dns           
         112 Jessica G. Catarina S. +        V. Afonso EB.2,3 Arménio Lança               dns           
         161 Cláudia G Mariana I +           Rangel EB.2,3 SantoAndre                     dns           
         162 Ana S Inês R + Soraia D+        Rangel EB.2,3 SantoAndre                     dns           
         164 Nuno P Diogo P +                Rangel EB.2,3 SantoAndre                     dns           
         170 Cristiana R Jessica S +         Rangel EB.2,3 SantoAndre                     dns           
         174 Leonor M Catarina P + Cata      Rangel EB.2,3 SantoAndre                     dns