VI Costa Alentejana MTBO Trophydom 10/04/2022 15:49
Results - CN Distancia Mediacreated by OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2017

 
Open Médio (1)12,7 km 120 m16 C
PlStnoNameYBClubNatTime
190055Diogo Alegre Dias81[128] COALAPOR1:25:02
 
 
 
D13 (1)4,5 km 60 m9 C
PlStnoNameYBClubNatTime
15333Juliana Pedro11[107] CAOSPOR42:25
 
 
 
H13 (4)7,0 km 75 m13 C
PlStnoNameYBClubNatTime
16590Miguel Canana09[133] GDU AzoiaPOR39:14
25670GABRIEL LOPES09[107] CAOSPOR47:03
390023Paco Sanchez10[7263] ITACAESP59:49
46658Bernardo Contente09[114] COAPOR2:59:15
 
 
 
D15 (3)8,9 km 80 m13 C
PlStnoNameYBClubNatTime
190019Raquel MerchÁn08[7263] ITACAESP48:09
290020Laura Merino07[7263] ITACAESP49:08
36962Laura Antunes08[105] BTTLoulé/ELEVISPOR1:19:59
 
 
 
H15 (8)10,7 km 95 m13 C
PlStnoNameYBClubNatTime
190001Abel Merchan08[7263] ITACAESP50:38
290011Alvaro Corbacho08[7263] ITACAESP58:49
390016Sergio Alvano09[7263] ITACAESP1:07:12
490022Pablo Obreo08[7263] ITACAESP1:07:17
54222João Pedro07[107] CAOSPOR1:09:12
690008Adrian Purdea08[7263] ITACAESP1:13:46
76730André Espada Pereira07[133] GDU AzoiaPOR1:18:05
86372Alfredo Marcelo08[166] ADM Ori-MondegoPOR1:44:45
 
 
 
D17 (6)10,7 km 95 m13 C
PlStnoNameYBClubNatTime
190013Laura Doncel05[7263] ITACAESP47:28
290005June García06[7263] ITACAESP52:13
390095Sofía Martínez05[12225] C.O.COMESP57:49
490007Candela Naranjo06[7263] ITACAESP1:02:35
590099Coral Obreo06[7263] ITACAESP1:07:28
66559Carolina Rebelo05[123] UCDAPOR1:10:04
 
 
 
H17 (9)13,6 km 130 m18 C
PlStnoNameYBClubNatTime
190096MARCOS SILVARREY OREIRO05[12225] C.O.COMESP43:06
290035Juan Pedro Fernández05[2234] CODAN ExtremaduraESP47:22
36653André Abreu05[123] UCDAPOR48:32
46598Hugo Domingues05[070] COCPOR1:00:31
590047Rodrigo lopes06[123] UCDAPOR1:00:38
66425Ricardo Francisco05[123] UCDAPOR1:02:38
790014Ricardo Marcelo06[7263] ITACAESP1:08:47
890043Eloy Espigares06[8552] SRKESP1:09:36
95671DINIS LOPES05[107] CAOSPOR1:15:25
 
 
 
D20 (2)12,7 km 120 m16 C
PlStnoNameYBClubNatTime
16427Iris Fonseca05[123] UCDAPOR1:01:28
290039Sara Arnau02[2272] Valencia-OESP1:03:36
 
 
 
H20 (10)13,8 km 150 m18 C
PlStnoNameYBClubNatTime
190064José Antonio Villar03[10357] BMT CASAS DE VESESP40:10
290003Francisco Cortés04[7263] ITACAESP42:23
390040Noel Espigares03[8552] SRKESP45:24
46429Fábio Gonçalves04[123] UCDAPOR46:24
55896Pedro Peralta02[133] GDU AzoiaPOR47:19
66558Rodrigo Arsênio04[123] UCDAPOR49:52
790080Alfonso Obreo03[2277] AltairESP53:20
86423Francisco Casa Nova05[123] UCDAPOR58:47
96175João Sousa02[133] GDU AzoiaPOR1:03:40
106565Daniel Romão04[105] BTTLoulé/ELEVISPOR1:13:32
 
 
 
HE (13)18,5 km 205 m21 C
PlStnoNameYBClubNatTime
190081Francisco Javier Muñoz83[2277] AltairESP45:42
290046Ángel García85[7170] BRIGANTIAESP46:06
32128Daniel Marques 84[070] COCPOR46:09
490074Juan José Sancosmed85[6171] COCOESP47:41
590031Juan Francisco M Vargas81[8552] SRKESP48:09
61963João Ferreira89[168] CABPOR49:04
790027Juan Sanz00[2172] COMAESP52:07
890089Enrique Chousa98[2244] El ImperdibleESP53:41
990036César López01[2255] Lorca-OESP53:51
102401Guilherme Marques89[070] COCPOR56:48
103602Luís Barreiro82[054] NADAPOR56:48
1290078Alejandro Martinez94[2273] Villena-OESP58:41
132700Joel Morgado77[070] COCPOR1:06:06
 
 
 
DE (7)15,8 km 175 m20 C
PlStnoNameYBClubNatTime
190083Nerea García01[2277] AltairESP54:23
290076Elena Yllan01[2780] Alabarda-OESP1:04:37
32503Susana Pontes71[070] COCPOR1:07:45
490071Miren Arina88[2202] Peña GuaraESP1:15:11
56447Matilde Ribeiro02[094] CPOCPOR1:26:23
690082Miriam Miranda81[2277] AltairESP1:30:03
790002Esther Pizarro78[7263] ITACAESP1:33:34
 
 
 
H21A (5)13,8 km 150 m18 C
PlStnoNameYBClubNatTime
15160André Gonçalves93[105] BTTLoulé/ELEVISPOR54:20
290060Pedro Almagro79[2777] COMCUESP56:19
390077Jairo Uriz87[6171] COCOESP57:57
46560Hugo Magalhães92[123] UCDAPOR1:14:16
 
90024Raul Ortunez92[7263] ITACAESPmp
 
 
 
D21A (2)12,7 km 120 m16 C
PlStnoNameYBClubNatTime
15857Diana Ferreira 87[168] CABPOR1:15:06
26812Mirela Rosoaga88[035] CN AlvitoPOR2:20:33
 
 
 
D40 (13)13,6 km 130 m18 C
PlStnoNameYBClubNatTime
190030Jitka Cerna79[8552] SRKESP58:03
23748Rita Gomes74[105] BTTLoulé/ELEVISPOR1:07:17
390067Natalia Teresa Pedre74[12221] LICEOESP1:10:56
44327Sónia Saramago73[115] ATVPOR1:12:06
590093Angela Garcia-hawkins72[2248] Los AngelesESP1:12:46
690015Sara Castillo76[7263] ITACAESP1:14:34
72561Angela Pedro79[107] CAOSPOR1:18:15
82587Sandra Rodrigues78[090] ADFAPOR1:23:04
990012Justa MarÍa Buzo79[7263] ITACAESP1:32:35
106889Patrícia Pereira80[133] GDU AzoiaPOR1:58:37
1190101Carmen de Mera73[10359] BASE DON BENITOESP1:59:54
1290021Maria Isabel Monge75[7263] ITACAESP2:05:27
 
90025Alicia Pérez81[6482] AROMONESPmp
 
 
 
H40 (24)16,6 km 190 m19 C
PlStnoNameYBClubNatTime
190000Jose Manuel Rivas82[2243] GOCANESP52:05
290059Pedro Pasión76[6291] SUNO-ANDESP55:46
33943Arnaldo Mendes79[166] ADM Ori-MondegoPOR55:52
490009Agustín Bote80[7263] ITACAESP58:34
51830Mário Guterres80[054] NADAPOR59:17
64632Mário Marinheiro65[125] CP AbrunheiraPOR59:42
790063Francisco José Díaz73[2196] Los CalifasESP1:01:05
81837Bruno Gonçalves77[123] UCDAPOR1:02:13
95949Nuno Loução80[035] CN AlvitoPOR1:06:02
102375Tiago Lopes78[107] CAOSPOR1:06:28
112562Nuno Pedro79[107] CAOSPOR1:09:16
1290034Andres María Fernández76[2234] CODAN ExtremaduraESP1:12:00
1390010Alonso Silva78[7263] ITACAESP1:12:22
145071Pedro Batista76[107] CAOSPOR1:14:03
1590050Alejandro Marín75[6482] AROMONESP1:14:11
164147Sérgio Contente74[114] COAPOR1:14:48
176777Luís Boal79[133] GDU AzoiaPOR1:16:45
184577Alexandre Nunes 79[107] CAOSPOR1:19:12
1990006Darío Alvano75[7263] ITACAESP1:23:46
205916Artur Freitas80[166] ADM Ori-MondegoPOR1:23:59
2190017Tomas Bote73[7263] ITACAESP1:30:53
226964Rui Virgínia80[105] BTTLoulé/ELEVISPOR1:36:41
 
2987Sérgio Ferreira74[035] CN AlvitoPORmp
7016Alberto Miguel Manso75[133] GDU AzoiaPORmp
 
 
 
D50 (5)13,6 km 130 m18 C
PlStnoNameYBClubNatTime
190084Paloma Rodríguez66[2175] VeletaESP1:14:31
22582Anabela Vieito67[070] COCPOR1:23:37
390097Eva María Para66[2245] Monte El PardoESP1:45:19
45409Margarida Correia69[105] BTTLoulé/ELEVISPOR1:55:42
 
5783Catarina Félix67[133] GDU AzoiaPORdnf
 
 
 
H50 (37)15,8 km 175 m20 C
PlStnoNameYBClubNatTime
190037Juan Francisco Abellán69[2255] Lorca-OESP52:36
26561Duarte Palma67[105] BTTLoulé/ELEVISPOR54:09
32377Rui Botão68[070] COCPOR59:11
490051Urbano Chousa65[2244] El ImperdibleESP1:02:14
590098Luis Benavente66[2245] Monte El PardoESP1:03:06
690069Senen Cucalón67[2202] Peña GuaraESP1:04:47
74045Fernando Mendes67[133] GDU AzoiaPOR1:04:56
81309Paulo Mourão63[022] CLACPOR1:05:15
91728Paulo Gonçalves68[123] UCDAPOR1:05:36
1090066Javier Arufe71[12221] LICEOESP1:05:39
1190026Carlos Sanz66[2172] COMAESP1:05:53
121937Tó-Zé Silva66[070] COCPOR1:05:57
1390085Lucas Moriana66[2175] VeletaESP1:07:03
141093Jorge Baltazar66[133] GDU AzoiaPOR1:09:53
154725Eduardo Costa69[114] COAPOR1:10:56
162789Helder Faísca64[105] BTTLoulé/ELEVISPOR1:12:50
1790052Remigio Rodríguez65[8553] CROESP1:13:50
1890075Pedro Ignacio Yllan69[2780] Alabarda-OESP1:14:28
193590Manuel Relvas64[094] CPOCPOR1:15:03
2090038Emilio Ginés68[2199] PoseidónESP1:15:26
214328Luís Miguel Martinho70[115] ATVPOR1:17:47
221843António Rocha66[003] CIMOPOR1:18:04
233455José Silva65[090] ADFAPOR1:18:24
2490100Ramiro Naveros66[8552] SRKESP1:19:27
253111Tiago Fernandes67[1000] Individual POR FedPOR1:20:03
266963Pedro Antunes71[105] BTTLoulé/ELEVISPOR1:22:54
2790018Raúl Ortuñez67[7263] ITACAESP1:24:27
286932Luis Alves71[070] COCPOR1:25:11
296568Luís Mendes72[123] UCDAPOR1:29:13
3090042Manuel Espigares69[8552] SRKESP1:29:19
312750Leonel Vieito66[070] COCPOR1:31:09
321704João Lavado67[123] UCDAPOR1:31:41
3390004Fco. Javier Flores95[10359] BASE DON BENITOESP1:31:56
346684Moisés Domingues67[070] COCPOR1:40:09
355354Noel Cabeça64[133] GDU AzoiaPOR1:50:47
 
90044Eugenio Izquierdo63[2221] AlconESPmp
nc3431Michaël Memeteau70[094] CPOCPOR1:13:27
 
 
 
D60 (1)10,7 km 95 m13 C
PlStnoNameYBClubNatTime
12129Luisa Mateus58[070] COCPOR1:04:36
 
 
 
H60 (13)13,6 km 130 m18 C
PlStnoNameYBClubNatTime
12078Inácio Serralheiro58[035] CN AlvitoPOR51:34
21190Carlos Ferreira56[168] CABPOR56:17
390053Julian Amores61[2247] SotobosqueESP57:07
490094Miguel Ángel Rica59[2242] BOMESP1:01:19
53997Jorge Artur55[090] ADFAPOR1:02:23
62788Luis Limas62[105] BTTLoulé/ELEVISPOR1:07:34
72130Pedro Serralheiro61[070] COCPOR1:08:01
81079Joaquim Patrício48[035] CN AlvitoPOR1:11:33
96668Fernando Pontes62[105] BTTLoulé/ELEVISPOR1:12:19
1090088Sebastian Calderón58[7697] MALARRUTAESP1:13:46
1190079Pedro Pasión51[6291] SUNO-ANDESP1:33:48
 
4433António Rosa56[035] CN AlvitoPORmp
3933Mário Costa61[003] CIMOPORmp